Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » 20 lat Lions Club Poznań PATRIA
Po wielu tygodniach trwania w izolacji, z końcem czerwca spotkałyśmy się w otoczeniu leśnej scenerii, w pięknej posiadłości Miry, naszej serdecznej... więcej
28/06/2020
Już kolejne spotkanie wigilijne za nami. Wspaniali ludzie, świąteczna atmosfera, piękne wnętrza BELLDECO. Wiele radości ze spotkania z przyjaciółmi,... więcej
09/12/2019
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w trakcie Konwencji Stowarzyszenia Klubów Lions w Krakowie, naszej koleżance, Lenie Stryjskiej przyznano... więcej
19/11/2019
Czerwcowe spotkanie klubowe odbyło się w jak zawsze gościnnym hotelu Kolegiackim. Tym razem sceneria była nieco odmienna: nakryte stoły,... więcej
10/06/2016
subtelna niecierpliwość wiosny łagodne wzrastania lata, cicha dojrzała jesień i mądra dostojna zima… to... więcej
05/05/2016
5 grudnia 2015 roku, gościnny Hotel Kolegiacki, jesteśmy już od 10-tej. Przygotowujemy się do naszego corocznego spotkania – od lat odbywającego się... więcej
05/12/2015
III MIEJSCE DLA DOROTY NOWOCIEŃ W KONKURSIE „ GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO” KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA 2014 Na 35 nominowanych Kobiet... więcej
19/04/2015
Wczesne południe w Hotelu Kolegiackim. Jak co roku, Lions Club Poznań Patria organizuje Wigilię. Tym razem w nowym miejscu. Klimatyczne podziemie,... więcej
06/12/2014
warsztaty z udziałem GWIAZDY DOBROCZYNNOŚCI i EKSPERTA dotyczące współpracy osób publicznych z organizacjami pozarządowymi. Pierwszy z warsztatów... więcej
14/11/2014
Lion prof. Kazimiera Milanowska(dla Lionów: Ziuta) wyróżniona została na wniosek Kapituły Honorowego Tytułu Melvin Jones Fellow Okręgu tytułem... więcej
23/07/2014
Czekałyśmy na 8 lipca 2014 r. z wielką radością: to termin pierwszego spotkania LC Poznań Patria w nowej kadencji. Otrzymałyśmy piękne zaproszenie od... więcej
08/07/2014
Zebranie Klubu 4 lutego w domu Sekretarza Klubu, Tereni Garczyńskiej. W fantastycznej, serdecznej atmosferze podzieliłyśmy zadania na najbliższe... więcej
04/02/2014
"Dawanie to życie. Jeśli przestaniesz chcieć dawać, nie ma już nic, dla czego warto byłoby żyć." Audrey Hepburn.  OCZY DUSZY Czy tylko... więcej
08/01/2014
7 grudnia 2013 rok. Przyjazne wnętrza Hotelu Rzymskiego. Tu po raz kolejny Lions Club Poznań Patria organizuje Wigilię dla Lionów. Goście jak zawsze... więcej
07/12/2013
A tu musi być tekst . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .... więcej
08/12/2012
Podczas ostatniego przedwakacyjnego spotkania Klubu w dniu 8 czerwca br. w kameralnej atmosferze Cafe Bordo przy ul. Żydowskiej 28 w Poznaniu nastąpiło... więcej
04/06/2012
W sobotę 10 grudnia 2011 w gościnnym Hotelu Rzymskim w Poznaniu odbyło się wielkie Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez LC Poznań PATRIA dla Lionów,... więcej
10/12/2011
A wszystko zaczęło się w czerwcu 1990 roku. Prof. Kazimiera Milanowska otrzymała od Austina P. Jennings'a, Międzynarodowego Prezydenta Klubów Lions,... więcej
08/04/2011
W sobotę 11 grudnia 2010 r. w gościnnym Hotelu Rzymskim w Poznaniu odbyło się wielkie Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez LC Poznań... więcej
11/12/2010
W tym roku kilka koleżanek z naszego Klubu gościło w swoich domach młodzież, która  przybyła w ramach międzynarodowej wymiany. Na zakończenie... więcej
31/07/2010
Podczas ostatniego przedwakacyjnego spotkania Klubu w dniu 8 czerwca br. w Hotelu Rzymskim  nastąpiło przekazanie prezydentury... więcej
08/06/2010

20 lat Lions Club Poznań PATRIA

A wszystko zaczęło się w czerwcu 1990 roku. Prof. Kazimiera Milanowska otrzymała od Austina P. Jennings'a, Międzynarodowego Prezydenta Klubów Lions, zalecenie założenia żeńskiego Klubu Lions w Poznaniu. Do organizacji klubu zaprosiła pełną niespożytej energii Krystynę Szmeję, która została Charter Prezydentem. Członkowski skład założycielski liczył 36 kobiet, gotowych do działania i niesienia pomocy potrzebującym.
Po dwudziestu latach uroczystość zgromadziła ponad 80 osób, a poprowadziły ją: Prezydent Joanna Skorupska–Górska i Wiceprezydent Lena Stryjska. Wśród gości byli przedstawiciele władz miasta i Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions, Charter Prezydent Krystyna Szmeja, Profesor Kazimiera Milanowska - mentorka i prekursorka lionizmu w Polsce, sześć członkiń założycielek, prezydenci i przedstawiciele klubów Lions z Wrocławia, Leszna, Barlinka, Polic i Poznania, nasi Dobroczyńcy oraz przedstawiciele podopiecznych placówek.
Po wprowadzeniu sztandaru LCI w asyście młodzieży w Klubu LEO 1990, odsłuchaniu hymnów i odczytaniu kodeksu etycznego, powitała gości Prezydent LC Poznań Patria. W swoim przemówieniu podkreśliła wyjątkowość tego wydarzenia i wyraziła głęboki szacunek dla wszystkich kobiet, które przez 20 lat działały w myśl hasła „Służymy”.
Spośród zaproszonych Gości zabrali głos: Pani Barbara Sajnaj – Skarbnik Miasta Poznania, Ryszard Jakubowski Gubernator Okręgu 121 Polska, Past Gubernator Daniel Wcisło, Charter Prezydent Krystyna Szmeja, prezydenci klubów Lions oraz przedstawiciele podopiecznych placówek. Padło wiele słów uznania, gratulacji, podziękowań i życzeń, które poruszyły nas niezmiernie. Zostały również odczytane listy gratulacyjne, które nadeszły od Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka.

Gubernator Ryszard Jakubowski podczas swojego przemówienia odznaczył Medalem of Merit profesor Kazimierę Milanowską i Krystynę Szmeję, w dowód uznania za specjalne zasługi dla lionizmu w Polsce. W imieniu Past Gubernatora Katarzyny Gebert i własnym, Skarbnik Okręgu Krystyna Szulczewska uhonorowała odznakami LCIF 2011 Krystynę Szmeję, sześć członkiń założycielek, nadal działających w klubie: Prof. Kazimierę Milanowską, Barbarę Skrobańską, Annę Szmeja, Barbarę Działoszyńską, Danutę Pater, Lenę Stryjską oraz aktualną prezydent Joannę Skorupską–Górską.
Wyjątkowo wzruszającym i niespodziewanym prezentem dla naszego klubu był proporzec z emblematem LC Poznań Patria, ufundowany i przekazany przez IPDG Daniela Wcisło w imieniu PDG Katarzyny Gebert, PDG Wiesława Makarewicza i własnym. Od Gubernatora otrzymałyśmy również grafikę autorstwa Adama Półtoraka oraz miedzioryt tegoż artysty od Prezydenta LC Poznań 1990 Wojciecha Smorawińskiego.

Prezydent LC Poznań Patria podziękowała wszystkim za gratulacje i dary, i zaprosiła na prezentację multimedialną 20 letnich dokonań. Przypomniała w ten sposób jak, dla kogo i co wspólnie zdziałałyśmy, a także jak angażujemy własne dzieci w działalność dobroczynną. Wśród naszych dzieci jest jedna członkini i czterech kandydatów na członków LEO Club Poznań 1990.

Po prezentacji przyszedł czas na podziękowania dla naszych Dobroczyńców – blisko 40 przedstawicieli firm i osób prywatnych, ogromne grono ludzi o wspaniałych sercach, których wsparcie jest dla nas również świadectwem zaufania, jakim nas darzą. Jako wyraz wdzięczności przekazałyśmy, specjalnie przygotowane na tę okazję upominki. Szczególne podziękowania skierowałyśmy do wieloletnich, głównych Darczyńców: Rafała Stempniewicza Prezesa TELL S.A. i Grzegorza Pałki Prezesa Drukarni Serikon.
Nie zapomniałyśmy również o dzieciach z placówek, którym pomagamy. Na ręce przedstawicieli kierownictwa tych ośrodków przekazałyśmy w darze płyty z piosenkami dla dzieci w wykonaniu naszej członkini Halinki Benedyk. Artystka wręczyła prezenty osobiście. Przekazałyśmy również czek na 7000 zł na wyposażenie Sali do Terapii Sensorycznej dla jednej z poznańskich poradni.
Oficjalną część uroczystości zakończył Koncert Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
Po koncercie zaprosiłyśmy Gości na koktajl przygotowany przez Hotel Rzymski i na lampkę wina ufundowaną przez Wine Bar Mielżyński. Na tym jednak nie zakończyło się to wydarzenie.
Z najwytrwalszymi gośćmi wybraliśmy się do Restauracji Waga na Starym Rynku, gdzie spędziliśmy wiele wesołych chwil, wspominając 20 bogatych w wydarzenia lat oraz planując przyszłą aktywność klubu.
Uroczystość objęta była patronatem medialnym TVP Poznań. Krótka relacja wraz z wypowiedziami prezydent i wiceprezydent LC Poznań Patria wyemitowana została w Teleskopie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pamięć, pomoc, życzenia i gratulacje. Wszystko to pozostanie w naszych sercach jako bodźce do podejmowania kolejnych wyzwań.

Joanna Skorupska-Górska
Prezydent LC Poznań Patria kadencji 2010/2012