Koncert dla „Orzeszka” - 1.10.2006 r.

Waldemar Malicki - znany polski pianista, wirtuoz i improwizator zagra dziś w Teatrze Polskim podczas koncertu charytatywnego na rzecz Przedszkola Specjalnego „Orzeszek”.
Przedszkole powstało 16 lat temu, mieści się na os. Bolesława Chrobrego. Trafiają do niego dzieci m.in. ze schorzeniami neurologicznymi, porażeniem mózgowym, wodogłowiem czy małogłowiem. Każdego dnia korzystają z rehabilitacji.
Koncert na rzecz "Orzeszka" organizuje Lions Club Poznań Patria, który w ten sposób chce uczcić 15-lecie swego istnienia. - Co roku organizujemy imprezy dobroczynne, paczki świąteczne dla najbiedniejszych dzieci, dofinansowujemy obiady w szkołach, wspieramy rodziny w trudnej sytuacji materialnej - opowiada Lena Serafin z Lions Club.
Wszystkie bilety na występ Waldemara Malickiego są już sprzedane. Cały dochód - ok. 35 tys. zł - otrzyma przedszkole "Orzeszek". Pieniądze będą przeznaczone na remont sal i zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Katarzyna Kolska
Gazeta.pl Poznań