POJEDYNEK - zabawa w detektywa - 3.03.2014 r.

3 marca 2014 zapraszamy Państwa do Teatru Polskiego na spektakl Pojedynek – zabawa w detektywa, w którym zagrają wybitni polscy aktorzy: PP. Jan Peszek i Błażej Peszek. Mamy nadzieję, że to wyjątkowe przedstawienie, pełne nagłych zwrotów akcji i do ostatniej chwili trzymające w napięciu, na długo zapadnie Państwu w pamięć. Po spektaklu zapraszamy na licytację niezwykłych przedmiotów związanych z Artystami, a potem, by opadły emocje, na lampkę wina we foyer Teatru.   

Otrzymałyśmy pozwolenie na zbiórkę publiczną i wszelkie fundusze zebrane przy okazji tego wydarzenia zostaną przeznaczone na sfinansowanie wyjazdu na warsztaty językowe kilkorga uczniów Zespołu Szkół nr 111 przy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu. Już kilkakrotnie wspierałyśmy wyjazdy, podczas których realizowany jest program  „Poznajemy kraje Unii Europejskiej’ - doskonalenie komunikacji w  języku obcym, rozwijanie zainteresowań językowych uczniów, popularyzacja kultury odwiedzanych krajów, ale także korelacja z takimi przedmiotami jak: historia, geografia i sztuka.

Uczniowie Szkoły 111 w 100% zdają maturę z języka angielskiego, a potem studiują na uniwersytetach, w szkołach pomaturalnych i policealnych.

W tym roku odwiedzą Hiszpanię, z jej bogatą historią i kulturą, a w drodze powrotnej Salzburg – miasto Mozarta.