Aukcja na MTP dla dzieci z ORZESZKA - 10.12.2006 r.

Wyobraźcie sobie Międzynarodowe Targi Poznańskie - wielka hala - a w niej setki stoisk z przeróżnymi przedmiotami artystycznymi, tysiące osób szukających niebanalnych prezentów pod choinkę. To III Festiwal Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu 8-10 grudnia 2006 r. I wyobraźcie sobie, że w tym miejscu, wśród muzyki, handlowego gwaru, szumu rozmów, przedarł się głos Lionów, wzywających do niesienia pomocy.
10 grudnia na Festiwalu Przedmiotów Artystycznych odbyła się aukcja dobroczynna Lions Club Poznań PATRIA na rzecz Przedszkola Specjalnego Orzeszek - przedszkola, w którym przebywają dzieci z porażeniem mózgowymi i innymi, bardzo ciężkimi schorzeniami. Na aukcję zgromadziłyśmy przedmioty, które podarowali nam artyści uczestniczący w III Festiwalu Przedmiotów Artystycznych. Tak naprawdę poprosiła ich o to Lion Zosia Strzyż z Międzynarodowych Targów Poznańskich - Dyrektor Festiwalu Przedmiotów Artystycznych.
Aukcję wspaniale poprowadzili przyjaciele Lioni: Krystyna Szmeja i Karol Działoszyński. To dzięki nim, w tych niecodziennych warunkach, aukcja spotkała się z tak żywym zainteresowaniem. Nie tylko Lionów, którzy przyszli na zaproszenie LC Poznań PATRIA, lecz i festiwalowej publiczności, która dopiero podczas aukcji dowiedziała się o Przedszkolu Orzeszek, o chorych dzieciach, o ich potrzebach. Byłyśmy bardzo wzruszone, że wśród codziennego gwaru i gonitwy, ludzie znajdują czas, by się na chwilę zatrzymać, by zechcieć pomóc drugiemu człowiekowi.

Mira Kornecka
Past Prezydent LC Poznań PATRIA