GWIAZDY SĄ POTRZEBNE …. INNYM… NA ZAWSZE

warsztaty z udziałem GWIAZDY DOBROCZYNNOŚCI i EKSPERTA dotyczące współpracy osób publicznych z organizacjami pozarządowymi.

Pierwszy z warsztatów miał miejsce 14 listopada 2014 roku w Fili Biblioteki Publicznej w Kobylicy  (koło Poznania). To była niepowtarzalna okazja, aby poznać, zrozumieć siłę i potencjał, jaki mają osoby publiczne dla wspierania potrzebujących.

Najważniejsza jest wizja i determinacja w przekonaniu osoby publicznej do zaangażowania się w działania pro publico bono. Każda z organizacji NGO powinna wypracować własny, indywidualnym program „pozyskiwania” gwiazd w szczytnym celu.
Halinka Benedyk to nasz klubowa koleżanka, laureatka ubiegłorocznego lauru „Gwiazda Dobroczynności”. Halusia i Panem Tomasz Schimanek, oboje bardzo dobrze znają potrzeby organizacji pozarządowych i trudności w pozyskiwaniu gwiazd. Kierując się długoletnim  doświadczeniem i wiedzą, udzieli uczestnikom  odpowiedzi  na pytania nurtujące tak wiele zaangażowanych w działania dobroczynne osób.
Dlaczego Gwiazdy są nam potrzebne?
Chcę zdobyć Gwiazdę, ale jak po nią sięgnąć?

Współpracujemy z Gwiazdą – co nam wolno, a czego nie wolno?
Ambasador akcji społecznej - co robi i kto może nim zostać ?
Marketing społeczny, czyli jak razem z Gwiazdą wypromować ideę?
Siła wizerunku Gwiazd; jak ją wykorzystać w komunikacji?
Jak razem z Gwiazdą zbierać pieniądze?
Wolontariat: jak mogę pomóc?

Nic tak bardzo jak konkretna wiedza nie przybliża nas do osiągania celów, szczególnie tam, gdzie mowa o pieniądzach.
Otwarte serce i umysł, wrażliwość na drugiego człowieka, empatia… to wszystko jest niezbędne, aby problem potrzebujących po ludzku zauważyć.
Konkluzję mam jednak taką: Dzisiejsze czasy wymagają działań strategicznych, usystematyzowanych, czasami marketingowych, często promocyjnych,  aby ideę dobroczynności wcielać w realne życie.
Filantropia ewoluuje tak jak zmieniają się nasze czasy.
Osoby zaangażowane w działalność charytatywną powinny (chcą) podążać nowymi drogami, które już dziś są autostradami, gdzie wszystko mknie i …umyka.

Małgosia Kończak z naszego klubu dzielnie uczestniczyła w warsztatach, co dokumentuje piękne zdjęcie.

Kolejne warsztaty przed nami:
26 listopada 2014 r. Warszawa http://szkolenia.ngo.pl/wiadomosc/1029549.html
28 listopada 2014 r. Kraków http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1030542.html

Życzę Nam wytrwałości …

Patria ma na szczęście swoją Gwiazdę - Halinkę nominowaną w zeszłym roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski Im. Leszka Grajka ze Swarzędza

Dorota Nowocień
LC Patria Poznań