Artykuły

Niedziela w Sobocie - 15.09.2013 r.

W niedzielę 15 września 2013 r. w Sobocie pod Poznaniem LC Poznań Patria zorganizował turniej tenisa i squasha. Zebrane środki będą przeznaczone na wyposażenie Szkoły Specjalnej Nr 105 w Poznaniu.
Pomimo zmiennej pogody stawiły się tłumy. W turnieju tenisowym wystartowało 50 zawodników, a do zawodów w squashsa stanęło ich jeszcze więcej. Wręczono 9 głównych nagród. W programie był także badminton, tenis stołowy, bowling, zumba i body & mind cauching. Była piosenka o Lionach, śpiewana przez Halinkę Benedykt i krzątające się wszędzie Koleżanki z LC Poznań Patria z nalepkami “Chętnie pomogę”.
Turniej objął patronatem honorowym i odwiedził gubernator Okręgu Paweł Cieśliński.


Aby pomóc dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu zorganizowano imprezę charytatywną "Niedziela w Sobocie"
Niezwykle gorąca atmosfera panowała w niedzielę podczas imprezy charytatywnej "Niedziela w Sobocie". Zorganizowały ją Lions Club Patria Poznań, kluby Leo oraz Centrum Tenisowe w Sobocie. 
Celem było zebranie środków na obóz sportowy i zakup sprzętu narciarskiego dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Mają one już sporo osiągnięć w narciarstwie, ale pragną być coraz doskonalsze. Rehabilitacja poprzez sport dowartościowuje je.
Głównym punktem programu były turnieje tenisa i squasha.
W turnieju open squasha panów najlepszy był Kamil Dominiak, natomiast w turnieju pań Katarzyna Feinert. W kategorii chłopców do lat 11 lat zwyciężył Piotr Szymaczek, a w kategorii do 13 lat Makary Jankowiak. Wśród dziewcząt do lat 15 najlepszą okazała się Ola Surdziel.
Deblowy turniej tenisowy 55 plus wygrała para Janusz Szafarkiewicz - Jerzy Byrt, a w turnieju open para Jacek Szafarkiewicz - Marcin Sobisiak. Turniej miksta wygrała para Małgorzata Kłos i Piotr Lech. Natomiast w turnieju dzieci do lat 10 zwyciężył Fryderyk Wasiutyński.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się trening ciała i ducha prowadzony przez dziewięciokrotnego mistrza Polski w triathlonie Bogumiła Głuszkowskiego. Podziwiano też umiejętności uczestniczek warsztatów florystycznych w układaniu kompozycji kwiatowych. Odbyła się także licytacja rakiety tenisowej Jerzego Janowicza, zdjęć gwiazd tenisa z autografami oraz piłek tenisowych również z autografami mistrzów białego sportu.

Marek Zaradniak