Artykuły

ADHD i INNE CUDOWNE ZJAWISKA - 29.10.2012 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieCzłonkinie Lions Club Poznań Patria, pierwszego kobiecego klubu w Polsce, mają za sobą ponad 20 lat doświadczenia w organizacji imprez dobroczynnych. Organizowałyśmy bale w Teatrze Wielkim, koncerty w podpoznańskich pałacykach, licytacje dzieł sztuki i koncerty. Wiele wspaniałych koncertów, z których dochód trafiał w ręce potrzebujących.
Od kilku już lat w naszej działalności dobroczynnej wspieramy Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Celem tej organizacji jest przystosowywanie podopiecznych do samodzielności życia społecznego przez organizowanie specjalnych ćwiczeń i różnych form terapii. Dziś bardzo pilną potrzebą jest zakup nowego samochodu do przewozu podopiecznych na te zajęcia specjalistyczne. Mówili o tym członkowie Stowarzyszenia przed tegorocznym spektaklem.
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieI właśnie pomoc przy zakupie nowego samochodu obrałyśmy sobie jako cel tegorocznej imprezy.
29 października w Teatrze Polskim w Poznaniu odbył się niecodzienny spektakl. Zaprosiłyśmy bowiem Joannę Szczepkowska i Hannę Konarowską ze sztuką „ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny”.
Autorka Joanna Szczepkowska, a jednocześnie aktorka i reżyserka spektaklu, od dawna zajmuje się popularyzacją wiedzy o ADHD, a zwłaszcza o zespole zaburzeń koncentracji u dorosłych. W spektaklu partneruje jej córka Hanna Konarowska. W tekście użyte zostały też fragmenty listów osób z deficytem uwagi, pisane do autorki w ciągu ostatnich lat.
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieDoskonale napisany, wspaniale zagrany tekst. Chwilami zabawny, a czasem wzruszający spektakl...
Ale ten wieczór dostarczył nam jeszcze więcej wzruszeń. Po spektaklu były podziękowania dla sponsorów i piękne kwiaty dla artystek.A Halinka Benedyk, od lat zaprzyjaźniona ze Stowarzyszeniem, wręczyła Prezesce, Pani Basi Kucharskiej, symboliczny czek na kwotę 75.ooo zł na wymarzony samochód.
Wiemy, że to jeszcze za trochę mało na tak specjalistyczny minibus, ale mamy cel i pomysły na kolejne zbiórki.
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęciePo tych wzruszeniach goście przeszli do foyer na kieliszek wybornego wina, a po chwili pojawiły się obie aktorki i z wielkim poświęceniem składały autografy. Chętnych, by zamienić słowo z aktorkami i uzyskać bardzo sympatyczny wpis do książki autorstwa Joanny Szczepkowskiej, było bardzo wielu.

To był piękny wieczór.

Po raz kolejny przekonałyśmy się, że wokół nas jest tak wielu ludzi o wielkich sercach gotowych pomagać potrzebującym.

Lena Stryjska
Prezydent LC Poznań Patria
kadencji 2012/2013