LC POZNAŃ PATRIA
powstał 9 marca 1991 r. jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Klub zrzeszający wyłącznie kobiety. Naszą założycielką była - pełna niespożytej energii - Krystyna Szmeja, a klubem wspierającym był LC Brunkullan ze Szwecji z Ive Hernfeldt na czele. Nieustająco staramy się ograniczyć ból i cierpienie chorych i niepełnosprawnych dzieci...
PREZYDENT
KLUBU
kadencji 2018/2019/2020/2021

Agnieszka Kaczmarek

Przekazanie władzy w Klubie

Czerwcowe spotkanie klubowe odbyło się w jak zawsze gościnnym hotelu Kolegiackim.

Tym razem sceneria była nieco odmienna: nakryte stoły, piękne kwiaty, kolorowe patery z owocami i przede wszystkim towarzystwo naszych seniorek: Basi Skrobańskiej, Basi Działoszyńskiej i wciąż jeszcze czynnej członkini – Hani Szmeji.

Mogłam dużo mówić co za mną, za nami, co zrobiłyśmy… tym razem jednak chciałam podziękować swoim koleżankom za minione 2 lata, za wspólną pracę i wysiłek, który włożyłyśmy w nasze działania. Jesteśmy świetnymi organizatorkami, zjednujemy ludzi wielkiego serca, przyciągamy do współpracy nasze rodziny, przyjaciół – cóż więcej dodać –  wszystko to daje nie tylko satysfakcję, to siła napędowa do dalszego działania i podejmowania kolejnych wyzwań.

Było mi również miło, że po kilku miesiącach obserwacji naszych wysiłków dołączyła do nas Monika Stachurska. Nie obyło się bez ciepłych słów, życzeń i łez wzruszenia… Moniko, cieszę się, że będziesz z nami!

Życie pisze różne scenariusze i choć jedna osoba nam przybyła, dwie inne zdecydowały się z nami pożegnać. Agnieszka – na co dzień niezwykle zaangażowana w pracę na rzecz dzieci z Kosewa – chociaż nie żegna się na stałe, wyzwań ma jednak przed sobą tyle, że niemożliwym stało się znaleźć czas na wszystko.

Iwona –  ma wiele pilnych zobowiązań zawodowych – będzie z nami, ale mniej zobowiązująco.

Dziewczyny – dziękuję za te lata wspólnej pracy. Liczę, że nie będziemy miały do siebie zbyt daleko smiley

I ważny moment…. zaprzysiężenie nowego Zarządu.

Kolejna kadencja upłynie pod rządami:

Anety Burdy-KamińskiejPrezydent, świetnej organizatorki naszych przedstawień teatralnych i producentki pokazów mody. Na co dzień pogodna, uśmiechnięta, z ogromnym wyczuciem, wspaniała koleżanka;

Małgosi Kończak, I wiceprezydent, która przez ostatnie lata pełniła funkcję skarbnika. Nieoceniona pomoc w codziennej pracy, szybka, przedsiębiorcza, obowiązkowa i uczynna;

Aliny Adamskiej, II wiceprezydent, która po raz pierwszy będzie ważną częścią Zarządu. Pracuje z dziećmi, ma niesamowite zdolności artystyczne i umiejętności organizatorskie; z niezwykłym wyczuciem, miła i zawsze chętna do każdej pracy;

Moniki Kwaśniewskiej, Skarbnika. Odpowiedzialność i terminowość to cechy, które będą jej bardzo pomocne, a  niezawodny serdeczny uśmiech pozwoli nawiązać dobre relacje… w banku smiley;

Teresy Garczyńskiej, Sekretarz, czyli prawa ręka Prezydenta. Teresa pełni tę funkcję od początku, czyli 14 latJ Jej ogromne doświadczenie będzie wsparciem dla pozostałych członków Zarządu.

Życzę Wam pomysłów, możliwości ich realizacji i współbrzmienia! Będziemy z Wami!

A na zakończenie w zanadrzu miałam jeszcze jedną niespodziankę – przygotowaną dla każdej Koleżanki, pocztówkę z indywidualną dedykacją, będącą moim skromnym wyrazem podziękowania.

Potem jeszcze wspólne pamiątkowe zdjęcie i chwila wspomnień… raz jeszcze oglądałyśmy prezentację  i słuchałyśmy Lenki opowieści o historii klubu, którą wraz z Mirą przygotowały na nasze 25 lecie oraz pokaz zdjęć z uroczystości. Sympatyczne popołudnie dobiegło końca.

Teraz chwila na odpoczynek – witajcie wakacje! Wszystkim życzę udanego wypoczynku, ciekawych wypraw, niezapomnianych wrażeń.

Do zobaczenia wkrótce smiley smiley smiley

Katarzyna Tuliszka
Prezydent LC Poznań Patria