LC POZNAŃ PATRIA
powstał 9 marca 1991 r. jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Klub zrzeszający wyłącznie kobiety. Naszą założycielką była - pełna niespożytej energii - Krystyna Szmeja, a klubem wspierającym był LC Brunkullan ze Szwecji z Ive Hernfeldt na czele. Nieustająco staramy się ograniczyć ból i cierpienie chorych i niepełnosprawnych dzieci...
PREZYDENT
KLUBU
kadencji 2018/2019/2020/2021

Agnieszka Kaczmarek

Tenis ziemny to piękna dyscyplina sportowa

Tenis wywodzi się od francuskiego słowa „tenez!” będącego formą trybu rozkazującego od czasownika „tenir” oznaczającego: Gramy! Serwuję!
I tak właśnie wczesną jesienią, na pięknym obiekcie tenisowym Centrum Tenisowe Sobota od 2013 roku możemy wołać do Naszych Kochanych Zawodników: Tenez! Gramy!
Pierwszego października 2017 roku po raz piąty, jubileuszowy (oczywiście był pyszny tort z tej okazji) graliśmy w tenisa.
W tym roku naszym zadaniem jest rozpoczęcie budowy ogrodu terapeutycznego, który da dzieciom spokój i piękno, możliwość obcowania z ich własną zielenią. 46 par deblowych i mieszanych przyjechało do Centrum Tenisowego Sobota grać z nami dla Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu.
Zawsze naszym turniejem wspieramy tę Szkołę.
Nasz turniej jest wyjątkowy. Jest rywalizacja sportowa (oczywiście !), tak powinno być na każdym turnieju tenisowym ale... przede wszystkim jest wspaniała atmosfera, towarzyskie pogaduszki między meczami podczas obiadu mistrzowsko przygotowanego przez Centrum Tenisowe Sobota
Piąta edycja naszego dobroczynnego turnieju tenisowego „Niedziela w Sobocie” udała się znakomicie.
Fantastyczna pogoda, słoneczko przez cały dzień (w końcu Ooo wie, dla kogo my dziś gramy w tenisa), piękny obiekt tenisowy CTS, kompetentni sędziowie z firmy M-Active, bez których nie umiałybyśmy poprowadzić turnieju, opieka medyczna Filipa z Reha Clinic no i najważniejsze... prawie 100 osób grających w tenisa na kortach CTS!

Dziękujemy Kochani za to, że byliście z nami!
Dziękujemy naszym Drogim Sponsorom za wsparcie - dzięki Wam zwycięzcy czuli się wyjątkowo wyróżnieni!
Do zobaczenia w przyszłym roku!

Agnieszka Kaczmarek
Lions Club Poznań Patria