Pracowity wrzesień

Wrzesień 2018 roku był dla nas, dziewczyn z LC Poznań Patria, bardzo pracowity i wyjątkowo udany!
W niedzielę 23 września w Belldeco w Poznaniu - siedzibie firmy, oferującej piękne meble i dekoracje do wnętrz, odbył się pokaz florystyczny, połączony z warsztatami plecenia wianków, prowadzony przez kultowy już, choć bardzo młody, duet z kwiaciarni „Kwiaty i miut” z poznańskich Jeżyc. Była to już 2. edycja „Kwiatowej niedzieli w Belldeco”.

Natomiast w następną niedzielę (30 wrzesnia) przez cały dzień odbywał się dobroczynny turniej tenisowy na kortach Centrum Tenisowego Sobota. Była to już 6. edycja naszej ulubionej przez wielkopolskich tenisistów „Niedzieli w Sobocie. Gramy dla dzieci”.
W obu imprezach brało udział ponad 150 osób. Cieszymy się bardzo - z roku na rok coraz więcej życzliwych ludzi spędza z nami czas w pięknym celu.

Od pięciu lat pomagamy ZSS nr 105 w Poznaniu. Szkoła zmieniła siedzibę, potrzebny był nowy plac zabaw, w założeniu którego pomogliśmy. Aktualnie naszym najbardziej wymarzonym „dzieckiem” jest ogród terapeutyczny „Cztery pory roku” , który tworzymy na niezagospodarowanym terenie szkoły.
W szkole uczy się 160 uczniów od 7 do 24 roku życia. Zatrudnionych jest 100 terapeutów. Młodzież i dzieci cierpią na wiele chorób - hortiterapia czy czynna praca z roślinami i bierne przebywanie wśród roślin świetnie wspomaga tradycyjne leczenie. Dzieci wyciszają się, są mniej agresywne, lepiej się uczą. W ogrodzie zainstalujemy instrumenty muzyczne i generatory dźwięków. Oprócz tego znajdować się tam będą domki dla insektów i dla ptaków.
Przed nami wiele pracy... cieszymy się bardzo, że coraz więcej ludzi jest z nami i widzi jak walczymy o uśmiechy dzieci skrzywdzonych przez los.

Agnieszka Kaczmarek
Prezydent LC Poznań Patria
kadencji 2018/2019